ادو پرفیوم مردانه دیوایز مدل بلک افگانو ناسوماتو حجم 30 میلی لیتر

جدید ادو پرفیوم مردانه دیوایز مدل بلک افگانو ناسوماتو حجم 30 میلی لیتر

محصول جدید

ادو پرفیوم مردانه دیوایز مدل بلک افگانو ناسوماتو حجم 30 میلی لیتر

نوع رایحه: تلخ، گرم
ساختار رایحه: چوب، صمغ، خاک و زمین، گیاهان معطر

52,300 تومان

روش عطر زدن برای ماندگاری بیشتر چیست؟

اول باید بدانیم که معیارهایی که برای توصیف غلظت یک عطر با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار می گیرد، به چه شرحی است. به همین منظور بهتر است تا دسته بندی زیر را مطالعه کنیم.

پرفیوم: پرفیوم ها بهترین و بادوام ترین نوع رایحه ها با 22 تا 30 درصد اسانس روغنی هستند که حداقل 6 تا 8 ساعت ماندگاری دارند.
ادو پرفیوم: بعد از پرفیوم، ادوپرفیوم قرار می گیرد. این دسته، با داشتن 15 الی 20 درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می آورند که دوام آنها بین 4 تا 5 ساعت است.
ادوتویلت: این دسته 2 تا 15 درصد اسانس روغنی دارند که 2 تا 3 ساعت هم زمان ماندگاری شان است.
ادکلن: ادکلن برای آقایان استفاده می شود و فقط حدود 2 تا 4 درصد روغن دارند که ماندگاری شان تا 2 ساعت است.
چگونه یک عطر خوب انتخاب کنیم؟
اگر می خواهید که با عطر خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، باید چگونگی انتخاب یک عطر خوب را نیز بدانید. به همین جهت، عطر را از فاصله روی سمپل های کاغذی اسپری کنید و پس از چند ثانیه آن را ببویید و ببینید کدام یک از آنها با سلیقه ی شما جور در می آید. فقط قبل از انتخاب یادتان باشد که عطرهای خنک برای روزهای گرم بهار و تابستان و عطرهای گرم و تند برای روزهای سرد پاییز و زمستان مناسب تر می باشند.
اگر می خواهید در مورد ماندگاری عطر اطمینان بیشتری پیدا نمایید، آن را به مچ دست تان بزنید و بگذارید تا یک روز کامل روی دست تان بماند. از آنجا که پوست هر فردی با دیگری فرق دارد، از ترکیب عطر با روغن های طبیعی پوست نیز عکس العمل های متفاوتی نشان می دهد. به همین دلیل، با زدن عطر روی مچ دست تان، نه تنها ماندگاری عطر را بلکه رایحه آن را روی پوست بدن تان بهتر تشخیص می دهید.
هر عطر شامل 3 ترکیب مختلف است:
رایحه پایه (TOP NOTE): رایحه پایه، رایحه ای است که پس از چند دقیقه از استعمال عطر احساس می گردد. رایحه اولیه همان احساس اولیه از بوی عطر می باشد، به همین خاطر در فروش عطر تاثیر بسزایی دارد. ترکیباتی که در این مرحله دخیل هستند بوی تند و تازه ای داشته و شدیدا فرار می باشند و به سرعت تبخیر می گردند. مدت زمان ماندگاری این عطر 15 تا 120 دقیقه است.
رایحه ثانویه(MIDDLE NOTE):رایحه ثانویه زمانی که رایحه ابتدایی از میان می رود آشکار می گردد. رایحه ثانوی بدنه اصلی عطر را تشکیل می دهد و بعنوان ملایم کننده بوی تند اولیه بکار می رود. رایحه این مرحله چیزی حدود 30 دقیقه تا 5 ساعت بعد از استعمال عطر احساس می گردد.
رایحه پایانی(BASE NOTE):رایحه پایانی عطر زمانی که رایحه پایه و ثانویه از میان می روند، آشکار می شود. ترکیبات این گروه معمولا ثابت کننده می باشند. رایحه این مرحله قبل از 30 دقیقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد و همان بویی است که در نهایت برای شما از عطر می ماند. این رایحه 2 تا بیش از 8 ساعت ماندگاری دارد.
نکته بسیار مهم:
عطر روی بدن های مختلف، اثرات متفاوتی را به جا خواهد گذاشت. این که عطری روی بدن اطرافیان تان بوی خوبی دارد، دلیل بر این نیست که روی بدن شما هم همان تاثیر را می گذارد. بنابراین بهتر است که هنگام خرید عطر، خودتان آن را تست کنید.


عطر را کجا نگه داریم؟

مکانی که عطرتان را در آنجا نگاه داری می کنید، می تواند روی بوی آن تاثیری زیاد بگذارد، بنابراین باید در مورد جای نگاه داری آن احتیاط به خرج دهید. به عنوان مثال؛ نگاه داری عطر در مکانهایی که تغییر ناگهانی دما دارند، می تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین اثر را میگذارد. بنابراین از قرار دادن شیشه ی عطر در مکانهایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.

اگر می خواهید که عطر دوام بالایی داشته باشد، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می تواند مکان مناسبی برای این کار باشد.

چه مقدار از عطر استفاده کنیم؟

پس از این که عطر مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید روش استفاده درست از آن را بدانید. بعضی ها در مصرف عطر صرفه جویی می کنند و تنها به یک اسپری راضی می شوند، در حالی که این مقدار آنقدر کم است که هیچکس متوجه آن نخواهد شد. افراط در این کار هم درست نیست زیرا ممکن است که رایحه شدید عطرتان، توی ذوق دیگران بزند. به همین خاطر باید مقدار درست استفاده از عطر و ادکلن را بدانید. در واقع میزان استفاده از آن به نوع عطر و ادکلن بستگی دارد. بعنوان مثال برای عطرهای سبک باید مقدار بیشتری (حدود 4 تا 6 اسپری) نسبت به عطرهای سنگین و تندتر (2 تا 3 اسپری)، مصرف شود.

نوشتن نقد و نظر

ادو پرفیوم مردانه دیوایز مدل بلک افگانو ناسوماتو حجم 30 میلی لیتر

ادو پرفیوم مردانه دیوایز مدل بلک افگانو ناسوماتو حجم 30 میلی لیتر

ادو پرفیوم مردانه دیوایز مدل بلک افگانو ناسوماتو حجم 30 میلی لیتر

نوع رایحه: تلخ، گرم
ساختار رایحه: چوب، صمغ، خاک و زمین، گیاهان معطر

مــحصولات مرتبط